خشم و هیاهو (ویلیام فاکنر)

دوستداران رمان های غربی حتما با نام ویلیام فاکنر آشنا هستند . رمان ‌نویس امریکایی که برندهٔ جایزه نوبل ادبیات در سال ۱۹۵۰ و همچنین برنده جایزه پولیتزر  برای کتاب شهر در سال ۱۹۵۷ بود . از وی آثار بدیعی در زمینه ادبیات داستانی به جا مانده که این آثار به زبان های مختلف ترجمه شده است .  رمانی که هم اکنون  به شما  معرفی می شود ، رمان تحسین برانگیز «خشم و هیاهو» یا (The sound and the fury) به زبان فارسی می باشد .

خشم و هیاهو

خشم و هیاهو اولین رمان بزرگ ویلیام فاکنر است و به عقیدهٔ بسیاری از صاحب ‌نظران به عنوان بهترین اثر او شناخته می‌شود که بیشترین نقد و بررسی را در میان آثار فاکنر به خود اختصاص داده‌است.

عناوین داستا‌ن‌های فاکنر اغلب ذهنی است و معنایی شخصی را برای خود دارد که به طور کامل نیز در رمان آشکار نمی‌شود. اما خشم وهیاهو در این کتاب کلیدی واقعی است، زیرا رمان با کشف این مضمون سروکار دارد که زندگی بی‌معناست و این مضمون با ابیات شکسپیر در نمایشنامهٔ مکبث که می‌گوید: «زندگی قصه‌ای است که توسط ابلهی روایت می‌شود، سرشار از خشم و هیاهو ولی پوچ» کاملاً هماهنگی دارد و همچنین با بخش نخستین داستان که شامل روایت بنجی است شباهت قابل توجهی دارد. بخش کونتین نیز پژواکی از عنوان رمان است. او فلسفهٔ مأیوس‌کنندهٔ پدر را آموخته‌است که انسان‌ها را صرفاً به شکل عروسک‌هایی ببیند که با خاک اره پر شده‌اند.

خصوصیت تکنیکی برجستهٔ خشم و هیاهو استفاده از چهار نگاه مختلف در روایت فروپاشی خانوادهٔ کامپسون است. از ذهن ناتوان بنجی به ذهن وسواسی کونتین و سپس حرکت به ذهن متفاوت و یا بی‌اندازه وسواسی جیسون و در آخر نیز به سوی دنیای عینی دیلسی. به این ترتیب حرکت خواننده را در این رمان، حرکتی از ساده‌لوحی و معصومیت به سوی روشنگری فزاینده می‌یابیم .شما می توانید این رمان زیبا را در قالب کتاب الکترونیک به صورت رایگان و مستقیم دانلود نمایید .

* توضیحات و دانلود در ادامه ی مطلب

نام کتاب : خشم و هیاهو (The sound and the fury)

نویسنده : ویلیام فاکنر ( William Faulkner)

مترجم : بهمن شعله ور

زبان : فارسی

تعداد صفحات : ۴۳۹

فرمت کتاب الکترونیک : pdf.*

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

دانلود دانلود – ۳۶٫۱ مگابایت

دانلود پسورد : www.txt.ir

11 پاسخ به “خشم و هیاهو (ویلیام فاکنر)”

  1. سلام
    ممنون از زحماتتون
    این رمان با توجه به پسوزدی که دادین(www.txt.ir)باز نمیشه
    ۲ساعت طول کشید تا دانلود کردمممممممممم
    بگین چیکار کنم لطفا

  2. احتمالا فایل را کامل و درست دانلود نکرده اید. رمز فایل را درست وارد کرده اید. فایل را دوباره دانلود کنید، احتمالا مشکلتان بر طرف می شود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *