آموزش پیشرفته ASP.net

(ای اس پی دات نت)ASP.NET یک چارچوب کاربردی Web است که توسط شرکت مایکروسافت عرضه گردیده تا برنامه نویسان بتوانند برای ساخت سایت های Web و برنامه‌های Web پویا وسرویس های Web پویا وسرویس های Web XML از آن استفاده کنند. این بخشی از زیر ساخت .NET مایکروسافت و جانشینی برای تکنولوژی صفحات سرویس دهنده فعال (ASP) است. ASP مبتنی بر زبانهای مشترک در حال اجرا است که به برنامه نویسان اجازه می‌دهد کدهای ASP را با استفاده از هر زبان Framework.NET بنویسند.

آموزش پیشرفته ASP.net

آموزش پیشرفته ASP.net

برای یادگیری زبان برنامه نویسی تحت وب ASP.Net به صورت پیشرفته ، ما برای شما کتاب «آموزش پیشرفته ASP.net» نوشته ی وحید نصیری را آماده کرده ایم که امیدواریم مفید واقع شود.

* توضیحات و دانلود در ادامه ی مطلب

قالب پرونده ASPX

ASPX یک پرونده با قالب متنی است که برای ساخت صفحات Web از آن استفاده می‌شود، و استاندارد پرونده‌های XML را رعایت می‌کند. پرونده ASPX معمولا شامل نشانه گزاریهای HTML یا XHTML همچنین نشانه گزاریهای کنترل های استاندارد Web و کنترل های تعریف شده در معماری ASP.NET است، که توسعه دهنده ها(برنامه نویسان وب) همه محتویات پویا وایستای مورد نیاز را برای ایجاد صفحات Web پویا در آن قرار می‌دهند. علاوه برآن، کدهای پویایی که درسرویس دهندها جرا می‌شوند، می‌توانند درمحلی دریک صفحه درون یک قطعه قرار بگیرند –%> کد های پویا <%- که مانند دیگرتکنولوژی های توسعه یافته مانند PHP, JSP و ASP است اما این شیوه معمولاً توسط مایکروسافت رد می‌شود مگر به منظور الحاق داده ، زیرا زمانیکه صفحه ترجمه می‌گردد درخواست های بیشتری وجود دارد.

روشی که توسط مایکروسافت برای رفتاربا کد برنامه پویا پیشنهاد می‌شود، مدل پشتیبانی کد است که این کد را دریک پرونده جداگانه یا ضمیمه متنی به طور ویژه طراحی شده قرارمی دهد. پرونده‌های پشتیبان کد معمولاً چیزهایی را به مفهوم MyPage.aspx.cs یا MyPage.aspx.vb برپایه نام پرونده ASPX نام می نهد . (این عمل درمایکروسافت ویژوال استادیو و سایر محیط های توسعه یکپارچه به صورت خودکارانجام می‌شود .) زمانیکه ازاین روش برنامه نویسی استفاده می کنید ، توسعه دهنده کدها را برای پاسخ دادن به رویدادهای مختلف مانند صفحه‌ای که بارگذاری می‌شود، یا کنترلی که برروی آن کلیک می‌شود به جای رویه‌ای که درطول برنامه حرکت می‌کند، می‌نویسد.

روش فنی ترجمه

ASP ازیک روش نمایش مرکب ترجمه‌ای استفاده می‌کند. درطول تألیف الگوی(.aspx) پرونده درون قالب کد تدوین می‌شود که یک درخت کنترل (مرکب) ساخته خواهد شد که قالب (ایستا)اصلی را نشان می‌دهد. متن اصلی درون نمونه‌هایی ازکلاس کنترل اصلی می‌رود . کنترل های سرویس دهنده توسط نمونه‌هایی ازیک کلاس کنترل ویژه نشان داده می‌شوند. کد آغازین با کد نوشتاری کاربر(معمولاً توسط مجمعی ازکلاس های جزئی چندگانه) و نتایج دریک ویژگی کلاس برای صفحه ترکیب شده است . صفحه مانند ریشه درخت کنترل مضاعف می‌شود.

درخواست های واقعی برای یک صفحه درمیان مرحله‌ای ازمراحل پردازش می‌شود. ابتدا، درطول مراحل بارگزاری نمونه‌ای ازکلاس صفحه ساخته می‌شود وکد بارگزاری اجرا می‌گردد. این حاصل درخت کنترل اصلی است که درحال حاضرمعمولاً توسط روش هایی ازمراحل پیگیری در صفحه اداره می‌شود. همانند هرگره دردرخت، یک کنترل نشان داده شده است، مانند نمونه‌ای ازیک کلاس که می‌تواند ساختاردرخت را به خوبی با دستکاری خصوصیات/روش های گره‌های منحصربه فرد تغییرمی دهد. نهایتاً درطول مرحله ترجمه یک دیدارگربرای دیدن هرگره درخت استفاده شده است . هرگره برای ترجمه خود با استفاده از روش هایی ازناظردرخواست می‌کند. کد HTML منتج برای سرویس گیرنده (Client) فرستاده می‌شود.

پس ازپردازش درخواست نمونهٔ کلاس صفحه دورانداخته می‌شود وبا آن درخت کنترل تکمیل می‌شود.

کارایی :

اهداف ASP ایجاد کارایی بر روی سایرفناوری های مبتنی بر متن (شامل ASP قدیمی) توسط تالیف کد سمت سرویس دهنده به یک یا بیشتر، از پرونده‌های DLL روی سرویس دهنده WEB است . این تآلیف به صورت خودکاراولین باری که یک صفحه درخواست می‌شود اتفاق می افتد . (که سبب می‌شود توسعه دهنده احتیاجی به انجام یک مرحله تألیف جداگانه برای صفحات نداشته باشد.) این ویژگی، سهولت توسعه ارائه توسط زبان های متنی را با نشان دادن کارایی برای تألیف دودویی فراهم می‌کند . به هرحال، تألیف می‌تواند سبب یک تأخیرقابل ملاحظه برای کاربرWEB زمانیکه صفحه جدیداً ویرایش “نشر” شده را برای اولین باردرخواست می‌شود، شود.

ASPX وسایرپرونده‌های منبع دریک میزبان مجازی برروی یکی از سرویس های اطلاعاتی اینترنت جای دارد (یا سایرسرویس دهنده‌های سازگار; درزیرسایرپیاده سازی ها را ببینید.) اولین باری که یک سرویس گیرنده صفحه‌ای را درخواست می‌کند، چارچوب کاری .NET پرونده(ها) را درون یک انجمن .NET تجزیه وتألیف کرده و پاسخ را ارسال می‌کند. درخواست های بعدی توسط پرونده‌های DLL انجام می‌شوند. به صورت پیش فرض به محض اولین درخواست ASP.NET سایت را بدون ایراد دردسته‌ای متشکل از۱۰۰۰ پرونده تألیف خواهدکرد. اگر به دلیل بروز مشکلی تالیف به طول انجامد ، که در این حالت اندازه دسته یا راهبرد تالیف پیچیده بوده.همچنین توسعه دهنده‌ها می‌توانند تألیف مقدماتی خودشان را قبل ازگسترش انتخاب کنند ، که به منظور رفع احتیاج برای تألیف به موقع دریک محیط تولید می‌باشد .

——————————————–

دانلود کتاب الکترونیک آموزش پیشرفته ASP.net

نام کتاب : آموزش پیشرفته ASP.net

نویسنده : وحید نصیری

ناشر : پیشگامان فناوری

تعداد صفحات : ۳۴۴

فرمت کتاب الکترونیک : pdf – rar

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

دانلود دانلود کتاب الکترونیک آموزش پیشرفته ASP.net – نسخه پی دی اف – ۱۰٫۳۳MB

دانلود دانلود کتاب الکترونیک آموزش پیشرفته ASP.net – نسخه فشرده شده  – ۶٫۹۶MB

Be Sociable, Share!۱۰ جواب برای “آموزش پیشرفته ASP.net”

 1. thx

 2. مرسی ولی این کتاب رو خیلی من فک می کردم نسخه ترجمه شده او رایلی هست ولی انگار خودشون ساختنش و تقریبا متوسط رو به پایین، مرسی از شما به خاطر گذاشتن کتاب.

 3. خیلی ممنون.(از بلوچستان)

 4. آقا دستت درد نکنه عالی هستی همچی سایتت عالی هست اولین سایتی هستی که جامع و کامل است .ایشاالله موفق باشی

 5. baba damet garm belakhare ye ebook khob az lotfe shoma peyda shod.mer30

 6. سلام خسته نباشید سرعت کامپیوترم برای دانلود پایینه کمکم کنید asp پیشرفته را نیاز دارم

 7. سلام،
  تنها راه دریافت کتاب دانلود و یا درخواست ارسال در ایمیلتان است، که برای سرعت پایین اینترنت، ایمیل کمکی نمی کند.
  نسخه زیپ را دانلود کنید و با توجه به مستقیم بودن لینک می توانید در چند مرحله دانلود را ادامه دهید.
  با سپاس

 8. سلام. آقا دمت گرم. خیلی کارت درسته نمیدونم چجوری تشکر کنم.. عالی
  فقط می تونم بگم که من توی تمام سایتها و غیره اسممو برای ثبت مستعار میدم و میتونم بگم که این اولین باره که اسم واقعیمو دارم می دم. البته شاید مهم نباشه اما برای من مهمه… فقط اینو خواستم بگم که ببین چقدر طلبه سایت شدم… دمت گرم

 9. thanks

 10. با سلام و تشکر
  سورس کدهای خواسته شده در کتاب را پیدا نکردم راهنمایی کنید

نظر بگذارید