وبلاگ چیست؟

اینترنت امکانات و ابزارهای متعددی را به منظور ارائه خدمات وسرویس ها در اختیار علاقه مندان قرار می دهد. یکی از ویژگی های بسیار جذاب اینترنت ارائه سرویس ها و خدماتی است که شما را قادر می سازد با مخاطبان خود ارتباطی پویا و متقابل برقرار نموده و از نقطه نظرات آنان در رابطه با یک مطلب آگاه شوید.
تاریخچه وبلاگ و وبلاگ نویسی: برخی بر این عقیده هستند که اولین وبلاگ توسط “تیم برنرزلی” (مخترع وب) ایجاد که در آن وی به سایت های جدیدی که در آن زمان ایجاد و بر روی اینترنت فعال می شدند، اشاره می نمود(http://info.cern.ch).
دومین وبلاگ توسط “Marc Andreessen” در NCSA ایجاد که وی نیز در آن عملیاتی مشابه وبلاگ “برنرزلی” را انجام می داد . در فاصله بین سال های ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۷ که از آن به عنوان “انفجار وب”، نام برده می شود، چندین وبلاگ جدید دیگر نیز ایجاد گردید. از وبلاگ های اولیه می توان به وبلاگ متعلق به Dave Winer (اخبار مربوط Scripting)، وبلاگ Barger و Cameron Barrett، اشاره نمود.
واژه “بلاگ”، از جمله واژه های جدیدی است که قدم در عرصه ادبیات جهانی اینترنت گذاشته است.
وبلاگ چیست ؟ وبلاگ، یک صفحه وب (مشابه یک روزنامه شخصی) و با قابلیت دستیابی عموم کاربران به آن است.
اکثر وبلاگ ها دارای یک خط فکری خاص بوده و به نوعی آن را دنبال می نمایند. مثلا” در صورتی که یک بلاگر علاقه مند به فن آوری باشد، با جمع آوری مطلب از منابع متفاوتی نظیر: نمایشگاه ها، سمینارها و یا سایت های دیگر، آنان را با فرمت مورد نظر در بلاگ خود ثبت و در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد.
برخی از وبلاگ نویسان از بلاگ خود به منزله یک آلبوم عکس و یا بریده روزنامه ها (شکل خاصی از یک حافظه online) استفاده می نمایند. زمانی که بلاگر یک لینک مناسب را در این خصوص پیدا نماید و یا اطلاعاتی خاصی را که قصد دارد آنان را بخاطر بسپارد، آنان را بر روی بلاگ خود قرار می دهد.
بلاگ یک محیط الکترونیکی قابل جستجو را فراهم lمی کند که علاقه مندان می توانند با استفاده از یک مرورگر وب و در هر نقطه ای از جهان به محتویات آنان دستیابی داشته باشند.
یکی از ویژگی هائی که در تمامی بلاگ ها به نوعی رعایت می شود، ماهیت انتشار و استقرار اطلاعات بر روی بلاگ بر اساس یک نظم زمانی خاص است (تقویم اطلاعات).
وبلاگ، مشابه یک مجله و یا روزنامه online می باشد که مولف آن می تواند در ارتباط با موضوعات متفاوت در زمان دلخواه، در آن اطلاعاتی را درج و منتشر نماید.
تعداد زیادی از بلاگ ها دارای مجموعه ای جالب و ارزشمند از لینک ها به سایر بلاگ ها ویا سایت هائی می باشند که مولف بلاگ آنان را مثبت و مفید ارزیابی می نماید.

وبلاگ چیست؟
وبلاگ چیست؟

* توضیحات و دانلود در ادامه ی مطلب

دانلود کتاب الکترونیک وبلاگ چیست؟

نام کتاب : وبلاگ چیست؟

نویسنده :

ناشر :

تعداد صفحات : ۷

فرمت کتاب الکترونیک : pdf

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

دانلود دانلود کتاب الکترونیک وبلاگ چیست؟- نسخه پی دی اف – ۲۷۹ کیلوبایت

مطالعه آنلاین کتابمطالعه آنلاین کتاب

3 پاسخ به “وبلاگ چیست؟”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *