بیوگرافی تصویری ۱۶ بازیگر اصلی سریال افسانه جومونگ

جومونگ (به کره ای 주몽) سریال تلویزیونی تاریخی است که از آوریل۲۰۰۶ تا مارس ۲۰۰۷ در شبکه کره‌ای ام‌بی‌سی به نمایش درآمد.
داستان فیلم پیرامون زندگی جومونگ بنیان‌گذار دودمان گوگوریو است که از ۳۷ پیش از میلاد تا ۶۶۸ میلادی برمنچوری و بخش شمالی شبه جزیره کره حکومت می‌کرد.
در ابتدا بنا بود مجموعه در ۷۰ قسمت پخش شود که با استقبال مردم، ام‌بی‌سی آن را به ۸۱ قسمت افزایش داد.
حق پخش تلویزیونی این سریال به قیمت ۸ میلیون دلار در مارس ۲۰۰۶ به شبکه‌های محلی در ژاپن، تایوان، هنگ کنگ، ویتنام، تایلند، سنگاپور، فیلیپین، مالزی فروخته شد. این سریال از شبکه AZN در آمریکا و از شبکه ۳ در ایران نیز به نمایش درآمد.

این سریال کره ای در ایران هم طرفداران بسیاری داشت، از اینرو فکر میکنم این قسمت برای عده بسیاری جالب باشه، امیدوارم لذت ببرید.

بیوگرافی تصویری 16 بازیگر اصلی سریال افسانه جومونگ
بیوگرافی تصویری ۱۶ بازیگر اصلی سریال افسانه جومونگ

* توضیحات و دانلود در ادامه ی مطلب

خلاصه سریال جومونگ:
جومونگ در ۳۷ سال قبل از میلاد مسیح در کشور بویو واقع در شبه جزیره کره زندگی می کرد. وی فرزند هاموسو دلاور مرد و رهبر ارتش دامول بود. او که می خواست به عنوان شاهزاده بویو به مقام پادشاهی برسد، سعی در این امر کرد. وی برای اینکه خود را به پادشاه ثابت کند تصمیم به جنگ با قبیله های جنوبی بویو کرد. در این جنگ که ابتدا جومونگ به پیروزی ارزشمندی دست یافت ناپدید شد  جریان آب رودخانه بیریو او را تا کنار قبیله هان باک برد. سپس دختر رئیس این قبیله ((یه سویا)) وی را نجات داد. در این میان جومونگ پس از بهبودی به دلیل شورش های داخلی، ((یه سویا)) یعنی دختر رئیس هان باک را به طرف بویو برد. از طرفی پادشاه گوموا به دلیل بیماری مجبور شد تا حکومت را برای مدتی به ((تسو)) بسپارد. سوسانو نیز با این باور که جومونگ کشته شده است با محافظ گروه تجاری خود ازدواج کرد. جومونگ پس از بازگشت به بویو با ((یه سویا)) ازدواج کرد. جومونگ از طرف تسو مجبور شد پناهندگان را به هیوپ تو ببرد. اما جومونگ تصمیم به درست کردن قبیله ای جدید بر آمد به همین دلیل پناهندگان را به یک مکان امن برد. اما یه سویا و بانو یوها در بویو به عنوان گروگان ماندند. پس از چندی ((یه سویا)) از جومونگ دارای فرزندی شد و نام او را یوری نامید. یه سویا و بانو یوها تصمیم به فرار کردن از بویو گرفتن . اما بانو یوها نتوانست از بویو فرار کند و توسط پادشاه بویو یعنی گوموا کشته شد. در این میان شوهر سوسانو نیز کشته شد. سوسانو از جومونگ دعوت کرد تا به هم بپیوندند. به همین دلیل جومونگ مقر خود را تغییر داد. جومونگ نیز به این پندار بود که یه سویا و یوری کشته شده اند. جومونگ سپس به هیوپ تو حمله کرد و حکمران آنرا کشت. او پس از چندی کشوری با نام گوگوریو تاسیس کرد که می توانست با حکومت هان مقابله کند.
پس از پانزده سال که یوری ۱۸ ساله بود به یک گروه قاچاقچی کار می کرد اما به دلایلی از شمال ((اوک جیه)) به بویو رفت. جومونگ نیز به دلیل مراسم تاجگذاری ((تسو)) به آنجا سفر کرد. در این میان بویو تصمیم گرفت مسابقات شمشیرزنی برگزار کند که در این مسابقه یوری با غلبه بر بیریو (فرزند سوسانو) اول شد. اما جومونگ با دیدن یوری او را نشناخت. بویو با گوگریو پیمان صلح بست. به همین دلیل جومونگ به گوگوریو بازگشت. یوری از طرف مادرش آگاه شد که جومونگ پدرش است. پس به همین ترتیب یوری با عصبانیت به طرف جومونگ رفت تا دلیل دوری از مادرش را جویا شود. جومونگ دلیل قانع کننده ای را به یوری می دهد و یوری را به قصر دعوت می نماید. جومونگ مکان یه سویا را از یوری جویا می شود و به طرف غاری که یه سویا در آن بود می رود. اما یه سویا به دلیل بیماری بی هوش شد. جومونگ نیز او را به قصر برد. با این حال جومونگ و کشور گوگوریو همراه با کشور بویو تصمیم به حمله به هان می گیرند. حکمران حکومت هان نیز گوموا را به قتل می رساند تا خشم جومونگ و تسو جند برابر شود. پس جومونگ و بویو به هان حمله کرده و این کشور بزرگ را نابود می کنند. با وجود این پیروزی سوسانو همراه فرزندانش و مردم اهل بیریو، گوگوریو را ترک کرده و به کشور جنوب گوگوریو رفته و قبیله بزرگی ایجاد می کنند.
سرانجام جومونگ در سن ۴۰ سالگی به دلیل مریضی می میرد و فرزندش یوری پادشاه گوگوریو می شود. بعد ها فرزند یوری (نوه جومونگ) می تواند تسو را بکشد و از او انتقام بگیرد. به این ترتیب مجموعه عظیم هشتاد و یک قسمتی جومونگ به پایان میرسد.

دانلود کتاب الکترونیک بیوگرافی تصویری ۱۶ بازیگر اصلی سریال افسانه جومونگ

نام کتاب : بیوگرافی تصویری ۱۶ بازیگر اصلی سریال افسانه جومونگ

نویسنده :

ناشر :

تعداد صفحات : ۲۵

فرمت کتاب الکترونیک : pdf

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

دانلود دانلود کتاب الکترونیک بیوگرافی تصویری ۱۶ بازیگر اصلی سریال افسانه جومونگ- نسخه پی دی اف – ۸۰۲کیلوبایت

مطالعه آنلاین کتابمطالعه آنلاین کتاب

Related Blogs

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *