واکسی (داستان)

علی آرام متولد سال ۱۳۳۷ مشهد. از دهه شصت شروع به نوشتن کرده‌است. در زمینه‌های ادبیات‌ داستانی، تاریخ‌ سیاسی و تاریخ‌ ادیان کتاب‌هایی به چاپ رسانده‌است. رمان تاریخی “سیاوش‌انوشک” و جزوه تحقیقی “بررسی دیدگاههای جنبش‌های اجتماعی صد سال معاصر” و نیز تعدادی از داستانهای کوتاه در دو کتاب به نام های واکسی و هاینریش بُّل و نویسنده ایرانی و همچنین مجموعه مقاله ها از او به چاپ رسیده است.
و اما در کتاب واکسی: غروب سرد پائیز می‌رفت تا در تاریکی شب گم شود و سوز هوا خبر از آمدن زمستان می‌داد. در خیابان ارگ مشهد که هنوز قلب شهر به حساب می‌آمد، جمعیت زیادی موج می‌زد.
چراغ‌های پرنور فروشگاه‌ها و مغازه‌ها به همراه نئون‌های رنگی سینماها با خاموش شدن‌های متناوب، همچون ستارگان درخشانی نورافشانی می‌کردند.
واکسی سیه‌چردهٔ چلاغی که کنج دیوار بانک ملی نشسته بود، چون دید از مشتری خبری نیست وسایلش را در جعبه چوبی‌اش گذاشت و با پای لنگان از پیاده‌روی خیابان به‌سوی قهوه‌خانه عرب راه افتاد. آنجا را خیلی دوست داشت. روزهای اولی که با برادرش به مشهد آمده بود، یک روز با دوستش به این قهوه‌خانه رفتند، پس از آن همیشه خودش به تنهائی می‌رفت و دو سیخ کباب یا دیزی می‌خورد وقتی هم گرسنه نبود چند استکان چای می‌نوشید …..

واکسی
واکسی

* توضیحات و دانلود در ادامه ی مطلب

دانلود کتاب الکترونیک داستان واکسی

نام کتاب : واکسی

نویسنده : علی آرام

ناشر :انجمن فرهنگی مهر هرمز

تعداد صفحات : ۴۱

فرمت کتاب الکترونیک : pdf

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

دانلود دانلود کتاب الکترونیک فارسی و رایگان واکسی – نسخه پی دی اف – ۳۶۱کیلوبایت

مطالعه آنلاین کتابمطالعه آنلاین کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *